Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як уникнути конфлікту в школі?

Як уникнути конфлікту в школі?

3-girlsШкола – це місце вимушеного співпрацювання з чималою кількістю людей, не залежно від того, подобаються вони тобі чи ні. Тому, на мою думку, конфлікти неминучі. Але ми спробуємо з’ясувати, як їх уникнути, а це точно знизить їх кількість. Отже, десять заповідей найспокійнішої  людини:

1) Враховуй психологічний стан людини, з якою конфліктуєш.

2) Уникай абстрактної критики.

3) Якщо тобі потрібно з кимось поговорити на незручну тему – спочатку продумай план дій.

4)Враховуй у процесі спілкування темперамент та особливості долі людини.

Чимало корисних порад щодо уникнення конфліктів у спілкуванні надає Дейл Карнегі. Ось що він радить:

5)  Потрібно вміти слухати.

6) Не перебивай співрозмовника.

7)Не проявляй агресію, навіть якщо ти не згоден зі співрозмовником − краще все пояснити спокійно.

8) Знайди у співрозмовнику щось привабливе для тебе і акцентуй увагу на цьому приємному.

9)Намагайся розмовляти зі «скандальною людиною», з якою у тебе великі розбіжності, менше і більш-менш офіційно.

10) І спробуй не бути ініціатором конфлікту.

Звісно, тяжко миритися з людиною, котра тебе просто бісить і я це чудово розумію, але можна ж домовитися без конфліктів і не вдаватися до грубощів та взаємно зіпсованого настрою.

Що ще можна зробити, щоб подолати конфлікт у школі? Спробуй бути менш дратівливим: висипатися, посміхатися і радіти, що у тебе є сьогоднішній день. Коли ж конфлікти виникають постійно через одну й ту саму проблему, не бійся щиро поговорити з людиною, часто саме це і рятує відносини.

Але якщо конфлікти виникають з усім класом − раджу спробувати викорінити свій недолік (якщо це через запізнення чи грубість і т. п.), якщо ж на тебе відверто «нападають» і спеціально разом, потрібно повідомити дорослим, краще тим, що є авторитетами для усього класу. Ні в якому випадку не зраджуй своїм принципам та, знайшовши час, обдумай ситуацію, що склалася, став себе на місце суперника.

Якщо ж від конфлікту не вдалося вберегтися – спробуй зупини його на самому початку. Але як? Навчись стримувати свій гнів і конкретно висловлювати свої думки.

Коли ж з протилежного боку ти почув образу − застережи людину наслідками чи поясніть, що не хочете безглуздо кричати. Удачі тобі, друже, у таких ситуаціях і як каже наш вчитель фізкультури на заняттях з плавання: «Зберігайте спокій!»:)

Підготувала Шевченко Олена

Top