Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як уникнути переохолодження організму

Як уникнути переохолодження організму

pereohlazhdenieПереохолодження – це стан, при якому температура тіла падає нижче, ніж потрібно для підтримання нормального обміну речовин та функціонування організму. Переохолодження можна отримати навіть тоді, коли просто довго перебувати на вулиці в холодну пору року. До нього більш схильні діти, люди похилого віку, особи, що не можуть пересуватися, втомлені, виснажені, що перебувають у несвідомому стані або стані наркотичного чи алкогольного сп’яніння. Отже, сьогодні ми поговоримо про те, що робити у випадку переохолодження та як уникнути цієї небезпеки.

Ознаки переохолодження

Загальні ознаки переохолодження: спочатку збудження, активність, при цьому шкіра бліда та носо-губний трикутник набуває синього кольору. З’являється задишка, озноб, пришвидшений пульс. Якщо в цей період потерпілому не надають медичної допомоги, то далі з’являються млявість, загальмованість, апатія, слабкість, сонливість, людина втрачає здатність рухатися, нерідко втрачає свідомість. Коли вчасно не надати медичної допомоги, припиняється дихання, відбувається зупинка серця, в результаті чого людина помирає.

Ступені переохолодження

Переохолодження можна поділити на три ступені. Перший – легкий. Температура тіла знижується до 32-34 градусів. З’являється озноб, «гусяча шкіра», шкіра блідого кольору, носо-губний трикутник синюватого кольору, нижня щелепа та губи тремтять від холоду, тому потерпілому важко говорити. Тиск при першому ступені залишається в нормі, іноді – підвищений. Хворий може рухатися самостійно. Можливі обмороження 1-2 ступенів.

Другий ступінь переохолодження  – середній. Температура тіла падає до 29-32 градусів, шкіра набуває синюватого забарвлення, холодна на дотик. З’являється апатія, сонливість, байдужість до оточуючого. Може також з’являтися стан «заціпеніння» − потерпілий перестає реагувати на звернення та зовнішні подразники. Тиск знижується, пульс уповільнюється, дихання рідшає. Людина не може пересуватися самостійно. Обмороження − до 4 ступеня.pereoholodgennija

Третій ступінь – важкий. Температура тіла нижча 31 градусу, втрата свідомості, пульс 30-35 ударів у хвилину. Шкіра синюватого кольору, з’являються набряки очей, обличчя, стоп та кистей рук. З’являються судоми, стан може перейти в кому. Тиск знижується, дихання нечасте. При третьому ступені переохолодження людині потрібна екстрена медична допомога. В іншому випадку наступає смерть.

[do action=”gear”]Переохолодження можна уникнути або хоча б зменшити його наслідки. Для цього потрібно одягатися тепло, але краще одягти не одну теплу та важку річ, а декілька тонких[/do]

Перша допомога при переохолодженні

Потерпілого слід  помістити в тепле приміщення (якщо немає змоги це зробити, то подалі від вітру та опадів), одежу зняти та переодягти в суху. Якщо обморожені ноги, то потрібно зняти взуття. Якщо потерпілий перебуває у свідомості, потрібно напоїти його теплим молоком, чаєм, водою. Також потрібно прийняти ванну в теплій воді (спочатку нижчої температури, потім трохи вищої), не вище 40 градусів, при загальному охолодженні.

Після цього укласти потерпілого в ліжко, вкрити теплою ковдрою, обкласти грілками, пляшками з теплою водою, на обморожені ділянки бажано покласти стерильні пов’язки. При відсутності дихання та пульсу розпочати штучне дихання та непрямий масаж серця. Не можна поміщати людину у ванну без попереднього зігрівання, не можна розтирати шкіру маслом, снігом, спиртовмісними речовинами, не можна використовувати для зігрівання відкритий вогонь.

Як уникнути переохолодження

Звичайно, переохолодження можна уникнути або хоча б зменшити його наслідки. Для цього потрібно одягатися тепло, але краще одягти не одну теплу та важку річ, а декілька тонких. Прошарок повітря буде затримувати повітря. Не можна палити на морозі, адже це призводить до зменшення циркуляції крові. Перед виходом на вулицю не можна наносити на обличчя зволожуючий крем. Під час прогулянки слідкуйте за самопочуттям. Як тільки відчуваєте ознаки переохолодження, краще зайдіть до теплого приміщення. Дітям не потрібно зав’язувати рот і ніс шарфом, одяг повинен бути сухим. У холодну погоду дітям потрібно через кожні 15-20 хвилин заходити в тепле приміщення.

Top