Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як уникнути стресу

Як уникнути стресу

Щодня житель великого міста потрапляє у десятки нервових ситуацій, які є джерелами стресу: поїздки в громадському транспорті у час пік, завантаженість на роботі, невдоволеність колег та начальства, сварки тощо. Всі ці фактори створюють постійний стресовий фон, який негативно впливає на наше самопочуття і може спричинити неабиякі проблеми зі здоров’ям.

Але є кілька простих рецептів, як пом’якшити вплив стресових ситуацій і зберігати внутрішній спокій. Перш за все, пам’ятайте, що основою здоров’я є дотримання режиму «робота-відпочинок», тобто якщо ви багато та напружено працюєте, вам необхідний значно ефективніший відпочинок, аніж просто сон: заняття йогою, розслаблюючий масаж, спорт, який би вам приносив задоволення, більше часу на хобі тощо.

Не слід забувати про відпустку, адже кількатижнева перерва у роботі не лише поновить ваші сили, але й освіжить ваш погляд на роботу: можливо ви опісля відпустки навіть знайдете спосіб виконувати роботу ефективніше, абстрагувавшись від неї на певний час. Тому не беріть на відпочинок будь-що, що стосується вашої професійної діяльності, в тому числі намагайтеся звести до мінімуму ділові дзвінки.


Стрес – це не лише наслідок зовнішніх факторів, але його причиною може бути внутрішня нереалізованість. Приміром, ви ставите завищені вимоги до себе або неконкретні цілі в житті. Не дивно, що результат старань вас розчаровує і ви знову і знову почуваєтеся нещасним.

Візьміть за правило ставити собі реальні цілі. Якщо потрібно – прописуйте на папері усі подробиці: якою повинна бути ваша улюблена робота, якого кольору і марки машина вам потрібна, щоб почуватися добре. Намагайтеся уявити бажане в найдрібніших деталях.

Не сумуйте з приводу помилок, адже вони є необхідною умовою цього життя. Наступного разу ви будете значно обачнішим і будете діяти продуманіше. Пам’ятайте, що ви заслуговуєте на яскраве життя та повноцінний відпочинок, тому ставтеся до себе з повагою та любов’ю. Якщо вам це вдасться – стрес опиниться чи не на останньому місці у захоплюючому потоці вашого життя.

Top