Ви тут
Головна > Світ > Як вберегтися від комах на природі

Як вберегтися від комах на природі

komahyЯк чудово виїхати з рідними та друзями кудись в ліс чи до річки! Напевно, це чи не найкращий відпочинок. Але довгоочікуване літо принесло з собою не тільки море красивих краєвидів, а й набридливих комах, укуси яких можуть дещо зіпсувати вам дозвілля, а то й нанести серйозну шкоду здоров’ю. Ось чому потрібно знати, як захистити себе від укусів комах.

Як захиститися від кліщів

Стати «жертвою» кліщів бояться всі. Адже ці комахи є переносниками таких тяжких захворювань, як кліщовий енцефаліт, що вражає в першу чергу нервову систему. Тому, відправляючись у ліс, одягайте закритий одяг. Головний убір обов’язковий. Із взуття ліпше обирати кросівки, чоботи чи кеди. Хоча й не зовсім естетично, але можна заправити штани у взуття чи шкарпетки. Так комахи не зможуть підібратися до ваших ніг.

Оскільки ці комахи довго вибирають місце для укусу, то час від часу оглядайте свій одяг. На світлому одязі кліща помітити легше. Вдома огляньте ще раз свій одяг, потім себе. Потрібно сходити в душ. Він змиє «непрошених гостей».klisch

Якщо ж ви помітили на тілі кліща, ні в якому разі не чіпайте його руками. Можна змастити місце укусу олією або кремом, що змусить комаху вийти, перекривши доступ до повітря. В ідеалі потрібно йти до лікарні, де професіонали не тільки його витягнуть, а й візьмуть на аналіз.

Набридливі комарі

Не такими страшними, але й не менш небезпечними є комарі. Останні роки вони можуть стати переносниками малярії. Цікаво, що цих комах приваблюють різноманітні парфумерні аромати. Тому не використовуйте косметику чи парфум, коли збираєтеся на природу.

Обов’язково завітайте в найближчу аптеку та візьміть якийсь засіб від комах – репелент. Він наноситься на тіло або на одяг. Якщо ви відпочиваєте в лісі і розвели вогнище, то кидайте в багаття соснові шишки, хвою, мох чи траву. Важливо знати, що чим густішим буде дим, тим менше комарів стане навколо.

Оси та бджоли

Комарі та кліщі не єдині комахи, що можуть застати вас на природі. Небезпечними також можуть бути оси та бджоли. Їм подобаються темні тони, тому носіть світлий одяг, перебуваючи на природі. Якщо комаха сіла на вас, просто змахніть її рукою. Коли ж ви потрапили до рою, то не можна робити різких рухів.

Якщо вас все-таки укусила бджола, то потрібно обережно витягнути жало. Необхідно випити будь-який засіб проти алергії і промити укушене місце підручним антисептиком(марганцівка чи звичайна горілка) і прикласти лід. Якщо у вас виникли такі симптоми, як нудота, задишка, судоми, підвищена температура, викликайте лікаря. Адже це значить, що продовжується алергічна реакція, що може стати причиною тяжкого стану.

Пам’ятайте, що виконання простих правил можуть убезпечити вас від укусів комах. Приємних прогулянок!

Підготувала Аліна Онищук

Top