Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як вберегтися від цукрового діабету

Як вберегтися від цукрового діабету

diabetХворобою століття називають цукровий діабет, оскільки дедалі більше людей недужають на нього. Цукровий діабет є найбільш поширеним захворюванням у всіх країнах світу, та найгостріше ця проблема постала в країнах із низьким і середнім рівнем доходу. Кожні 7 секунд у світі реєструється 2 нових випадки цього захворювання, а за даними Всесвітньої організації охорони здоров`я, близько 2-3 % населення Землі має цукровий діабет, з віком захворюваність тільки зростає і після 65 років досягає 10 – 15%.

В нашій країні також неухильно зростає число хворих на цукровий діабет. Щорічно цукровий діабет першого типу виявляють приблизно у 19 тис осіб. Приміром, у 2012 році було зареєстровано понад 1 млн 330 хворих на цукровий діабет, 8 тис. з яких − діти, а за останні 9 років кількість дітей з цукровим діабетом у віці до 6 років в Україні збільшилася вдвічі. Та як же вберегтися від цукрового діабету?

Неправильне харчування з великим вмістом рафінованих вуглеводів, жирів і малорухливий спосіб життя сприяють поширенню цієї хвороби, але фактор спадковості також необхідно враховувати у боротьбі із цією недугою, яка може передаватися через одне і навіть через два покоління. В здорової людини рівень цукру знаходиться в нормі, а до важкого захворювання призводять найменші його зміни.Blodsockertest-650x433

Регулятором рівня цукру в крові є інсулін, а цукор перевищує допустиму норму в кілька разів, якщо його недостатньо. То ж інсулінозалежний тип хвороби з´являється у разі недостатнього вироблення інсуліну підшлунковою залозою. Берегтися від нього слід від самого дитинства, бо найчастіше інсулінозалежний діабет набувається після інфекційних захворювань, коли імунітет слабшає, від чого може постраждати і підшлункова залоза.

Знижує рівень інсуліну в організмі і нестача сну, то ж повноцінний нічний відпочинок також вбереже він набуття цукрового діабету. Знижують шанси на розвиток недуги і помірні фізичні навантаження, спрямовані на підтримку м´язової тканини. Силові вправи, що тримають м´язи у тонусі не тільки нададуть тілу краси, а і знизять опір інсуліну.

До слова, кориця чудово стимулює зниження рівня цукру в крові, то ж цю корисну спецію можна щоранку додавати до страви на сніданок. Набутий тип цукрового діабету, що власне, виникає при нездоровому харчуванні, можна віддалити від себе, відмовившись від фаст-фуду, надмірної кількості солодощів і продукції із борошна.

М’ясо краще замінити рибою або ж відмовитись від смажених страв, щоб зменшити рівень холестерину, а у кожну пору року на столі повинні бути присутніми фрукти і овочі, зелень і свіжі соки. Фактором ризику для появи багатьох серйозних захворювань, у тому числі і для цукрового діабету, є хронічний стрес, адже організм людини в нервовому стані виробляє гормони, які підвищують рівень цукру в крові.

Тож вміння опанувати емоції і уникати стресових ситуацій знадобиться і у боротьбі із появою цукрового діабету. Загалом же рухливий спосіб життя і здорове харчування, загартовування і чергування фізичних та розумових навантажень із відпочинком допоможе уберегти свій організм від цукрового діабету.

Підготувала Олеся Товт

Top