Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як відмовитися від солодкого

Як відмовитися від солодкого

otkazatsia_ot_sladkogo_2Часте і надмірне поїдання цукерок, тортів та іншого виду солодкої їжі було визнано шкідливою звичкою, що, у свою чергу, говорить про певну залежність ласунів від солодких продуктів. Але чи можна отак просто відмовитися від солодкого?

Дієтологи не втомлюються нагадувати про кількість калорій у ста грамах шоколаду і загрози, що виникають внаслідок неконтрольованої нерозбірливості, а психологи, у свою чергу, відзначають, що потребу у солодкому людина може відчувати через психоемоційний стан.

Тож, якщо не сила спостерігати за позначкою на вазі, а думка про те, що час би обмежити споживання солодких ласощів відвідує усе частіше, варто розібратись із причинами, що спонукають шурхотіти обгортками від цукерок і відправляти до рота черговий шмат тортика.

Якщо негаразди на роботі та в особистому житті «заїдаються» чимось солоденьким – це є першим сигналом залежності харчових уподобань від настрою. Перед тим як солодкий присмак розіллється у роті, варто спинитись і замислитись − чи здатен кондитерський витвір допомогти здобути омріяну посаду і призвести до появи взаємного кохання.

Знищити в собі «ласуна» допоможуть релакс, що не пов’язаний з їжею: зустріч з друзями, похід у спортзал, перегортання сторінок цікавої книги-журналу та перегляд кумедної кінострічки, до прикладу. У боротьбі із «солодкоголізмом» іноді не обійтись без можливості для відступу − замінити цукерки ложкою меду, жменькою горіхів і сухофруктів.otkaz-ot-sladkogo

Відомо, що чим більше солодкого їси, тим більше хочеться, то ж за умови утримання від ласощів вже за 3-5 днів сила спокуси має зменшитись, а для того, щоб «солодка» звичка, втім, як і всі звички, зникла, знадобиться 30 днів безкомпромісної боротьби з нею. Якщо ж харчові уподобання не залежать від психологічних причин, настрою, перемог та невдач, доведеться кардинально переглянути режим харчування, укласти стале меню на тиждень, виключивши із нього «солодкі» калорії.

Рушієм для відмови від ласощів стане бажання отримати струнку фігуру до пляжного сезону, зменшити прояви карієсу, рівень холестерину тощо. Жінкам не зайве буде усвідомити, що прихильниці солодких харчів у раціоні утричі частіше від решти потерпають від рецидивів молочниці. На шляху до відмови від статусу «ласуна» стануть у нагоді маленькі хитрощі: обіцянка виключити «шкідливий» продукт тільки на місяць (потім може й не захотітись тортів), вживання солодощів у перший тиждень тільки до полудня, заміна солодкого піску цукрозамінником тощо.

Також ще на початку війни із солодощами варто звернутись по консультацію до дієтолога і терапевта, оскільки підсилена жага до солоденького може сигналізувати про низький рівень гемоглобіну або порушення обміну речовин.

Підготувала Олеся Товт

Top