Ви тут
Головна > Світ > Як вирощувати троянди

Як вирощувати троянди

Якщо ви любите троянди і прагнете щодня насолоджуватися їх красою та ароматом, не обов’язково витрачатися на букети у квіткових магазинах. Можна спробувати виростити троянди власноруч. Для того, аби ви могли пишатися результатом своєї праці, вам не знадобиться великий наділ землі. Сьогодні ви дізнаєтеся, як правильно вирощувати троянди.

Для кількох трояндових кущів достатньо буде невеликої присадибної ділянки. Вирішивши стати садівником і беручись до справи, звіртеся з календарем. Найкраще висаджувати кущі троянд у квітні або на початку жовтня. Подумайте щодо кількості кущів і пам’ятайте, що для саджанців треба обирати ділянки, на які потрапляє сонячне проміння, бо троянди полюбляють тепло та світло.

Грунт, у який будете висаджувати трояндові кущі, спершу треба підготувати за допомогою мінеральних та органічних добрив. Цією справою краще зайнятись за півтора-два місяці до висадки. Тобто, якщо запланували садівництво на жовтень, ями для висадки кущів готуйте у квітні і навпаки. Діаметру у 50 см і глибини у 1,5 м має бути цілком достатньо. Спочатку ями під трояндові кущі дренують. Дренажем можуть слугувати гілки, керамзит та щебінь. Поверх них треба укласти суміш із садової землі та перегною, до яких додаються і мінеральні добрива.

Вигляд розарію ви обираєте самі, але коли будете розраховувати відстань між трояндовими кущами, пам’ятайте, що між ними має бути не менше метра. Коли кущі вже висаджені, не сподівайтесь на милість природи. Звісно, троянди добре переносять посушливі періоди, але поливати їх треба кілька разів на тиждень. Головне, не перебільшити з водою, бо тоді ваші старання обернуться проти вас, а коріння трояндових кущів, перенасичене вологою, почне гнити.

Ще дещо про вирощування троянд. Аби ваш розарій буяв квітом, не забувайте про підживлення. Через два тижня після висадки кущів, їх можна вже можна підживлювати органічними добривами. На початку липня і вересня процедуру треба повторити, але знову ж таки, дотримуватись міри. Якщо добрива буде забагато, кущі даватимуть менше квітів, компенсуючи нестачу бутонів надлишком листя.

Навесні корисним буде підгодовування мінеральними добривами, які містять азот та фосфор. Влітку надавайте перевагу добриву із вмістом калію. Так ви підготуєте свої трояндові кущі до настання холодів. Пам’ятайте, що троянди не переносять різких перепадів температур та раптового похолодання, тому іще перед настанням холодів кущі треба обгорнути. Краще зробити це наприкінці листопада.

Та перед цим троянди обов’язково обрізають. Паростки після обрізання мають бути не меншими ніж 35 см у довжину. До того ж, обрізання трояндових кущів восени стане запорукою рясного цвітіння квітів навесні. Трояндові кущі на зиму обгортають поролоном та целофаном, кінці плівки присипають землею. Така “ковдра” захищатиме рослини від морозів та вітрів.

Підготувала Олеся Товт

Top