Ви тут
Головна > Світ > Як виростити лаванду вдома

Як виростити лаванду вдома

Іще за часів давньоримських патриціїв люди знали, що аби убезпечитись від пошестей, варто натиратись лавандовою олією, приймати ванни із її домішками, вдихати лавандовий аромат, щоб не підчепити недугу і заспокоїти нервову систему.

З країн Середземномор’я, а ще Індії та Канарських островів і поширилась в нас ця рослинна культура. Невеличкий напівчагарник не складно зростити на підвіконні, він чудово впишеться у ландшафтний дизайн саду у вигляді живоплоту чи обрамлення садових доріжок. Лаванду можна розмістити в діжках та контейнерах, у невеличких горщечках − варіантів для домашньої творчості чимало, оскільки догляд за цією пахучою рослиною не надто кропіткий.

Якщо зважились на вирощування лаванди на підвіконні в домівці чи в контейнерах у саду, то починати слід із отворів у ємностях для квітів і встановлення їх на піддони, щоб уникнути зайвої вологи. Дно горщечків або контейнерів належить встелити гравієм, камінцями, шкаралупою від горіхів для зливів, а насіння висаджувати у лужний грунт, зокрема, підійде суміш торфу і піску.

Якщо трапилось так, що місяць минув, а насіння не зійшло − ємність на два тижні радять помістити у холодильник, а потому знов встановити на сонячну ділянку, позаяк лаванді потрібно багато сонячного світла, для чого у зимовий період її освітлюють штучним ультрафіолетом. Молоду рослину поливають відстояною водою кімнатної температури щодня, бажано вранці або ж ввечері, а протягом двох місяців ще й підживлюють добривами. Лаванду, що призвичаїлась до кімнатних умов, до відкритого повітря привчають поступово, розпочинаючи «прогулянку» на балконі чи в саду з години на день, поступово нарощуючи час повітряних ванн.lavender

Якщо ж можливості виносити на відрите повітря лаванду немає, достатньо буде оселити її на підвіконні з південної сторони будинку. Це ж саме стосується і зимового періоду. До обрізання лаванди краще братись після періоду цвітіння, наприкінці літа, але обов’язково, оскільки позбавляючись сухих паростків, вона оновлюється.

Щоріч на початку весни чи старті осіннього періоду лаванду варто пересаджувати і робити це, допоки рослина не стане зрілою. Доволі нескладні маніпуляції сприятимуть гарному квіту й чудовому аромату в домівці або ж на території присадибної ділянки.

Один невеличкий кущик лаванди в кімнаті сповнюватиме її ніжним ароматом, освіжатиме повітря, відлякуватиме комах, а в людини зніме напругу, що накопичилась протягом дня, як природне заспокійливе лагідно впливатиме на нервову систему і внесе гармонію у домівку.

Підготувала Олеся Товт

Top