Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як визначитися з майбутньою професією

Як визначитися з майбутньою професією

careerКожен школяр обов’язково колись скаржився на школу, на домашнє завдання, уроки і т. д. І ось, коли наступає жадана мить – останній рік, перед випускниками постає питання: ким бути?

Звичайно, ще з дитинства ми вибираємо свою майбутню професію. Хоча вона змінюється по декілька разів на тиждень, але все ж діти мають якесь уявлення про те, ким вони стануть. Але, як це дивно, лише деякі одинадцятикласники впевнено можуть назвати своє майбутнє покликання. Більшість же до кінця не можуть визначитися. Ця стаття і розповість, як же обрати професію правильно.

  • По-моєму, найголовніше – це власні здібності. Пригляньтеся до них – вони ваше майбутнє. Але, звичайно ж, запам’ятайте, що ніхто не знає всіх своїх здібностей повністю. Ви вмієте гарно малювати, але не хочете присвячувати життя мистецтву. Ви з радістю працювали б десь в офісі. Це ж не злочин, а ваш вибір. Можливо, малювання колись стане додатковим заробітком.
  •  Очікування від професії. По-перше, взаємозв’язок вибраного шляху з життєвими цінностями. Наприклад, чи сприяє ця професія духовному розвитку та росту, якщо це є для вас пріоритетним. Чи зможете ви лікувати людей, займаючись мистецтвом, коли ви не уявляєте без нього життя. По-друге, плани. Якщо в майбутньому ви хочете подорожувати, то навряд чи професія педагога в цьому допоможе. По-третє, проблеми сьогоднішнього дня. Коли ваш вибір – спеціальність, яку не можна отримати у вашому місті, а можливості виїхати немає, то підберіть щось схоже. Тим паче, зараз багато людей отримують другу вищу освіту. Останнє – працевлаштування. Потрібно бути впевненим у тому, що, провчившись 5 років, вам не потрібно буде вчитися заново.
  • profession Вимоги до професії. Вибираючи, ким стати, враховуйте вимоги до майбутнього шляху. Чи під силу вони вам? Для кожної людини важливе визнання. Звичайно, не всім бути зірками чи нобелівськими лауреатами, але потрібно усвідомлювати реальні вимоги до роботи.
  •  Інформація. Більше знаєте – легше буде визначитися. Потрібно знати, з чим ви будете зіштовхуватися, працюючи за професією. Якщо ви захотіли стати кимось, тому що бачили в кіно, як це «круто», то підіть на стажування до реального представника професії та дізнайтеся, чи справді саме ця справа так вам до душі.
  •  Звичайно, потрібно враховувати думку батьків, рідних, друзів, педагогів. Можливо, вони можуть вам порадити щось. Проте пам’ятайте, що це ваше життя, ваш вибір і ви маєте повне право на помилку.

Найскладнішим є вибір професії, адже від нього залежить не тільки матеріальне благополуччя людини, а й духовне. Тому не бійтеся зробити помилку. Як говорить  приказка: «Вік живи – вік учись». Успіхів вам! Бажаю знайти свою Персональну Легенду!

Підготувала Аліна Онищук

Top