Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як уникнути атеросклерозу?

Як уникнути атеросклерозу?

eteroskleroz_Атеросклероз, який вражає судинну систему і надалі призводить до розвитку серцевих захворювань, здатен підкрадатись до людини поступово і непомітно. Часто-густо людина дізнається про атеросклероз у своєму анамнезі тільки після кардинальних потрясінь − інфаркту та інсульту. Сьогодні ми з’ясуємо, як та чому розвивається атеросклероз та як його профілактувати.

Що таке атеросклероз

По суті атеросклероз − це відкладення атером (бляшок) на внутрішніх поверхнях стінок артерій, яке звужує прохідність судин і створює передумови для утворення тромбів. Атеросклероз провокує розвиток ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда, інсульту головного мозку та інших, також спричиняє виникнення хвороби пiдвищена проникнiсть судинної стiнки, а неготовність людства до відмови від згубних звичок і незадовільний стан екології і надалі сприятимуть поширенню цієї хвороби світом.

Кого вражає атеросклероз

Варто зазначити, що до середини ХХ столiття атеросклероз називали ознакою старiння органiзму, однак подальші дослідження дозволили стверджувати, що на атеросклероз недужають люди як похилого, так і середнього, а часом і молодого віку. Лiпiди здатні відкладатись в аортi вже на 2-му десятирiччi життя, а як хвороба метаболiзму ліпопротеїдів, атеросклероз може почати свою руйнівну дію і в дитячому та юнацькому вiцi.

Причини виникнення атеросклерозу

Незмінними факторами ризику, утім, залишаються гiперлiпiдемiя, артерiальна гiпертензiя, гормональнi порушення, стреси і депресія і, звісно що, курiння, ожирiння та нерухливий спосіб життя.

Надлишок вільних радикалів також може стати «спусковим гачком» для атеросклерозу. Вчені, поборники «теорії окислення ЛНП», виявили, що цей процес можна сповільнити, якщо уважно ставитись до свого здоров´я, дотримуючись здорового способу життя і вдаючись до прийому антиоксидантів.ateroskleroz

Звісно, самостійно протистояти збільшеному відкладенню ліпідів на тлі гормональних порушень чи спадковості людині складно, однак зменшити ризик появи атеросклерозу та його наслідків завдяки регулюванню рівня холестерину, нормалізації раціону харчування, режиму дня та відмови від шкідливих звичок, цілком під силу.

Усунення тільки одного фактору виникнення атеросклерозу здатне удвічі знизити ризик його появи та ускладнень, якщо ж «цілити» по всім фронтам, засміченість артерій бляшками буде зведена до мінімуму. Якщо мова суто про профілактику появи атеросклерозу у перспективі, то цілком достатньо буде здорового способу життя: правильне харчування зі скороченням вживання продуктів, що містять холестерин, відмова від тютюновиробів і алкоголю, міцний і глибокий сон, помірні фізичні навантаження і ненормовано − позитивні емоції!

Top