Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як захистити свій велосипед від крадіїв

Як захистити свій велосипед від крадіїв

velosypedЗ кожним роком у містах більшає велосипедистів і, відповідно, зростає і число охочих загарбати двоколісне майно. Аби не стати черговою жертвою велосипедної крадіжки, слід неухильно дотримуватись кількох простих правил і знати,  як діяти, якщо «залізного коня» все-таки поцупили лиходії.

Отже, як захистити велосипед від посягання злодіїв?

Краще не залишати на вулиці, у під´їзді або у дворі велосипед непристібнутим, навіть якщо треба відлучитись на хвилину-дві. Опора, до якої пристібається велотранспорт, має бути надійною, аби злочинці, не зламуючи замка, не поцупили її разом з велосипедом.

Якщо доводиться залишати велосипед на вулиці більш ніж на 30 хвилин,  краще перестрахуватися і зафіксувати його кількома замками. Щоправда, жоден із них не гарантує на 100% збереження транспорту, бо навіть конструкцію кріплення коліс можна зняти доволі швидко, а перерізати троси − й поготів.

Правильна фіксація велосипеда біля опори також може стати запорукою його збереження. Транспорт слід фіксувати тільки за раму і ні в якому разі за колесо або сідло, адже вправний крадій може залишити господареві велосипеда тільки руль чи колесо від нього, прибравши до рук основу транспорту.ugon-velosipeda

Досвідчені міські велосипедисти радять користуватись людською приязністю. Залишаючи транспорт на вулиці у людних місцях, можна попрохати охоронця закладу або тих, хто є поруч, придивитись краєм ока за транспортом, а якщо поблизу є автостоянка, обов´язково скористатись платними послугами.

Не бажаною рисою характеру для велосипедиста є довірливість. Перехожий, що прохає «просто прокататися, щоб спробувати гальма» чи репетує, що потребує двоколісного, оскільки наяву нестандартна ситуація, може виявитись велосипедним крадієм зі стажем. І, про всяк випадок,  ще одна засторога, до якої можна вдатись одразу по придбанню велосипеда. Треба переписати індивідуальний номер рами, який вибито під кареточним вузлом велосипеда і прописано у  гарантійному талоні на покупку.

За допомогою такої ідентифікації у разі крадіжки велосипед можна буде впізнати і довести своє право власності на нього. Збільшує шанс знайти транспорт у випадку крадіжки встановлена на велосипед протиугінна система із навігатором.

Підготувала Олеся Товт

Top