Ви тут
Головна > Світ > Як захиститися від комарів

Як захиститися від комарів

З настанням теплої погоди більшість людей починають страждати від надокучливих комах. Особливо набридливими виявляються комарі, присутність яких неприємна на природі та вечорами. Якщо ви гадаєте, що укус комара дрібниця – ви помиляєтеся.

Укус комара може виявитися причиною серйозних проблем. Скажімо, розчесавши місце укусу, дуже просто занести інфекцію чи заробити алергію. Через укуси комарів також передаються арбовірусні хвороби, які можуть викликати лихоманку або навіть енцефаліт. Тому в жодному разі не слід нехтувати захистом від комарів.

В аптеках є велика кількість кремів, мазей, аерозолів та фумігаторів, які допомагають відлякати комарів. Окрім того, існують також народні засоби від комарів. Енциклопедія Корисного розкаже про найефективніші засоби боротьби з москітами.

Усі хімічні засоби від комарів можна розділити на дві групи: репеленти – ті які відлякують комарів, та фумігатори – які їх вбивають. Репеленти випускаються у вигляді лосьйонів, кремів та аерозолів. Вони наносяться на шкіру, одяг, під час відпочинку на природі ними можна обробити навіть намет. Максимально допустима концентрація репеленту не повинна перевищувати 40%, якщо буде менше 20%, то препарат буде не ефективним, а більше 40% – стане небезпечним для здоров’я людини.


Фумігатори найчастіше зустрічаються двох типів: піротехнічні та електричні. Піротехнічні дуже прості у використанні, але використовувати їх можна лише при відкритих вікнах. Рідинні і пластинчасті електрофумігатори – найбезпечніший захист від комарів. Вони починають діяти майже одразу після включення в розетку і вже через 1-2 години квартира буда звільнена від москітів.

Окрім того, досить поширені і народні засоби від комарів. Комарі не виносять запаху пахучих трав: базиліку, анісу, м’яти, валеріани, лаванди, чебрецю, розмарину. Дуже ефективним є відвар коріння пирію і полину. Дія такої непримітної рослини як піретрум (ромашка персидська, кавказька або далматська) є зовсім згубною для комарів – вона вражає їхні нервові клітини.

Відпочиваючи на природі, можна кинути у багаття ялинові або соснові шишки, сухі гілки ялівцю і ароматний дим надійно захистить вас від настирливих комах.

Comments are closed.

Top