Ви тут
Головна > Світ > Як заробити на фотографії. Перші кроки

Як заробити на фотографії. Перші кроки

female photographer with professional SLR camera,Фотографування зараз доступне чи не кожному, адже повальна мода на напівпрофесійні і професійні фотокамери не минає вже кілька років. Але мало хто задумується, що на фотографії можна заробити. Енциклопедія Корисного відкриває цикл статей, завдяки якому ви дізнаєтеся, яким чином можна заробити гроші на своєму хобі. Отже, що потрібно для того, щоб заробити на фото?

1. Фототехніка

Щоб зробити перші кроки у напрямі заробітку на фотографії, вам не обійтися без фотокамери, яка передбачає наявність гнучких налаштувань, т.зв. “повний мануал”, який у режимах зйомки позначається літерою M (manual). Завдяки цьому режиму ви можете підібрати вручну найоптимальніші налаштування відповідно до тих чи інших умов зйомки.

Фотокамера, за допомогою якої ви зможете заробити гроші на фото, повинна мати якісну матрицю і об’єктив, щоб фотографія була належної якості. Втім, не засмучуйтеся, для цього зовсім необов’язково витрачатися на професійну камеру-“дзеркалку”, для перших кроків заробітку на фотографії вам вистачить і “середнього” ультразуму.

2. Вчимо теорію

Щоб зробити вдалі кадри, на яких композиція, освітлення, фокус, кольори будуть правильними, необхідно добре знати чимало нюансів: що таке ISO, витримка, діафрагма, глибина різкості, баланс білого, температура кольору тощо.

Не менш важливим кроком є опанування графічного редактора (Photoshop, Lightroom тощо), адже щоб зробити фотографію комерційно привабливою, доведеться докласти трохи зусиль.

3. Що фотографувати?

Звичайно, ви не заробите на пересічних фотографіях, адже вони не мають комерційної привабливості для потенційного покупця. Втім, непоганим матеріалом для продажу можуть стати фотографії пейзажів з екзотичних країн, архітектури, тварин, людей за виконанням професійних обов’язків тощо.

Озирніться довкола, зверніть увагу, які зображення довкола вас − на рекламних щитах, банерах, на пляшечках з косметикою, у популярних журналах, у рекламних буклетах, на упаковці продуктів, обкладинках книг тощо. Саме це і є комерційною фотографією. Зараз попит на яскраві якісні фотографії чималий, адже оформлення потребують не лише товари, видання і рекламні повідомлення, але й тисячі сайтів в інтернеті.

4. І найголовніше − де продавати?

Нарешті, ми підійшли до основного питання − де знайти покупців на ваші фотографії? Часи, коли редакції, агентства, видавництва мали свій підрозділ фотографів, вже фактично відійшли в минуле, адже зараз існують десятки сайтів (фотостоки) , з яких за допомогою кількох кліків можна знайти і придбати саме те зображення, яке цікавить замовника. Саме на цих сайтах і заробляють фотографи.

Не всі фотостоки приносять однаковий прибуток фотографу, тож тут потрібно знати лідерів ринку, щоб ваші зусилля з обробки, атрибутації, і завантаження фотографій не були марними. Проаналізувавши статистику від багатьох фотографів, що заробляють на фотостоках, ми виокремили кілька лідерів, з якими варто починати роботу. Це Shutterstock, iStock і Fotolia.

Пам’ятайте, заробити на своїх фотографіях − не так просто, адже при роботі зі стоками слід знати десятки нюансів, мати терпіння, достатньо часу і мотивації. Цінність продажів фотографій на стоках у тому, що кожна фотографія може продаватися безліч разів і, ефективно попрацювавши протягом року-кількох, ви можете забезпечити собі приємне джерело додаткового заробітку або ж, якщо ви талановитий фотограф, дуже непогано заробляти лише з фотостоків.

Слідкуйте за оновленнями на Енциклопедії Корисного за тегом “фотостоки”, на вас чекає ще десятки статей про заробіток на фотографіях.

Юлія Куцай

Top