Ви тут
Головна > Світ > Як заробити на фотографії. Якості стокового фотографа

Як заробити на фотографії. Якості стокового фотографа

nogyСьогодні пропонуємо вам другу статтю із циклу “Як заробити на фотографії”. У ній ми поговоримо про те, які людські і професійні якості слід мати, щоб успішно продавати свої фотографії на фотостоках, адже такий вид заробітку потребує особливих зусиль. З першою частиною циклу статей ви можете ознайомитися тут.

Цілеспрямованість

Якщо ви з тих людей, які не доводять розпочате до кінця або ж швидко запалюються і втрачають ентузіазм, добре подумайте, перш ніж обирати шлях стокового фотографа. Щоб зробити продаж фотографій на Shutterstock, Fotolia або iStock (а це фотостоки, які дають фотографам найбільше прибутку) своїм стабільним заробітком, вам потрібно не тільки робити якісні знімки, але й постійно шукати комерційні теми, неабияк опанувати графічні редактори для обробки фотографій, детально прописувати ключові слова до кожного зображення, розбиратися в останніх тенденціях стокової фотографії та, найголовніше, − не зупинятися, адже відчутний фінансовий результат можна отримати лише, маючи портфоліо у кілька тисяч комерційних фотографій.

Чимало стокерів-початківців, завантаживши кількадесят фотографій, і не отримавши бажаного прибутку, опускають руки, замість того, щоб наполегливо продовжувати працювати далі і таки заробити на фотографіях. І дарма, адже, попрацювавши рік-другий, можна наростити хороше портфоліо і навіть зробити заробіток на фотографіях своїм основним прибутком.

Адекватне сприйняття критики

Якщо ви дуже болюче сприймаєте критику, вам буде трохи важче продавати фотографії, аніж тим, хто розглядає критику як поштовх рухатися далі та вдосконалюватися. Адже фотостоки приймають не всі завантажені вами фотографії на продаж − інспектор може відхилити їх з цілої низки причин, серед яких: проблеми з ізоляцією зображень, шуми, артефакти, невдала композиція, проблеми зі світлом, помилки у ключових словах тощо.zarobitok-na-fotostokah

Перший час, допоки ви не зрозумієте вимоги фотостоків до якості  зображень, у вас можуть приймати мізерну кількість фото, а відхилятимуть більшу частину із завантажених. Але (за умови наполегливої роботи) згодом ви навіть самі зможете спрогнозувати, чи пройде та чи інша фотографія інспекцію.

Знання теорії

Найпростіше заробити на продажі фотографій, звичайно, професійним фотографам, адже вони не лише стабільно мають достатню кількість матеріалу для продажу, але й володіють теорією фотографії. Окрім фотографів, легше зайнятися продажем фотографій через фотостоки буде художникам, дизайнерам та іншим спеціалістам, що тісно працюють із графікою.

Тому, якщо ви працюєте зовсім в іншій сфері, яка далека від графіки, вам не обійтися без постійного навчання. Розпочніть з теорії композиції, розберіться у нюансах налаштувань фототехніки, у тонкощах формату Raw, навчіться якісно обробляти фотографії у програмах Photoshop чи Lightroom.

Комерційне бачення

Саме ця здатність допоможе вам успішно заробляти на фотографії, адже успішний фотостокер знає, як сфотографувати яблуко на білому фоні так, щоб воно було цікавішим для покупця аніж тисячі подібних фото конкурентів.

Навряд ви досягнете у продажу фотографій відчутних показників, якщо фотографуватимете банальні сюжети.  Спостерігайте, які фотографії розміщують у журналах, на білбордах та сітілайтах, на тюбиках кремів, пачках з продуктами тощо. Враховуйте сезонність і продавайте тематичні світлини: Новий Рік, Різдво, Великдень, канікули, школа, відпустки та ін.

Спеціалізація

Ідеально, коли ви, вирішивши заробляти на фотостоках, вже знаєте, фотографії якої тематики ви продаватимете: предмети на білому фоні, кулінарні композиції, фото людей у ситуаціях, фешн-фотографії тощо. Адже той чи інший вид зйомки має свої нюанси, і найкраще обрати один чи кілька і вдосконалюватися саме в них, випрацьовуючи свій особливий стиль. Хоча різностороннє портфоліо також не є найгіршою стратегією.

Слідкуйте за оновленнями на Енциклопедії Корисного за тегом “фотостоки”, на вас чекає ще десятки статей про заробіток на фотографіях.

Юлія Куцай

Top