Ви тут
Головна > Світ > Як життя людини залежить від сонця

Як життя людини залежить від сонця

sunНедарма наші предки поклонялись небесному світилу, називаючи сонце Ярилом і намагались догодити цьому божеству. Давні слов’яни ще не були обізнані із геліоцентричною системою, та помітили, що від активності сонця залежні й врожайність на ланах й погода на дворі і самопочуття людей.

Тепер, коли люди ознайомлені із геліоцентричною системою, їм відомо, що життя на Землі повністю підпорядковане активності світилу і процесам, що відбуваються на найближчій від землі зірці. Енергія сонця викликає втер на землі, позаяк його промені розігрівають газову оболонку планети. Як ще життя людини залежить від сонця?

Завдяки енергії світила відбувається випаровування водної поверхні і далі вже виникають опади, зрошуючи угіддя. Сонце підтримує активність рослинного світу, сприяючи утворенню життєво необхідного людині кисню, позаяк хлорофіл, що міститься в листі рослин і подальше відділення кисню від вуглецю, не виникатимуть без сонячних променів.

Зрозуміло, що рослинність вживають в їжу як люди, так і тварини, тобто, щоразу готуючи чи то вегетаріанську їжу чи страви із м’яса, кожна господиня завдячує цим енергії сонця. Енергія сонця повертається до людини навіть під час спалення кам’яного вугілля, оскільки воно і є покладами природи, а ріки зберігають величезний запас механічної енергії, яку також черпають від світила, бо круговорот води в природі цілком залежний від прогрівання його променями поверхні землі.

Разом із сонячними променями людина отримує ультрафіолет. Певна річ, більшість начувана про його шкідливість, але це пояснено проблемою озонових дір, та загалом без ультрафіолету в організмі людини не утворюватиметься вітамін D, необхідний для росту і здоров’я кісток. Крім того, вітамін D боронить людину від розвитку онконедугів і зцементовує серцево-судинну систему, активізує імунітет до опору захворюванням шкіри.

Іще у 20-их роках вдалось встановити зв’язок між сонячною активністю і сплеском захворювань, позаяк на сонячні й магнітні бурі людський організм відгукується загостренням хронічних болячок і схильністю до появи нових, особливо серцево-судинних. Стан хворого максимально погіршується відразу після сонячного спалаху і з початком магнітної бури, оскільки приблизно через 8 хвилин від початку процесу на Сонці сонячне світло та рентгенівське випромінювання сягають атмосфери Землі, а вже за добу починається сама магнітосферна буря.

Навіть характер людини може залежати від сонця. На думку шведських науковців, вагітні жінки, підставляючи тіло сонячним променям, дбають про те, щоби їх малеча вже при народженні не була обділена серотоніном, який, як знаємо, називають гормоном щастя.

Якщо людина народилася навесні, то похмурість в її характері можна пояснити довгими зимовими місяцями на час її перебування в лоні матері, оскільки вона була позбавлена позитивної енергії променів сонця. Тепло цієї зірки стимулює вироблення ще одного гормону, ендорфіну, який звично називати теж гормоном щастя. То ж прокинувшись вранці і приготувавши, завдячуючи енергії сонця, сніданок, вдихнувши на повні груди повітря, наповненого завдяки світилу киснем, варто підмітити сонячний день чи спрямувати погляд на світило, що, можливо, сховалось за хмарами, аби підняти собі настрій.

Підготувала Олеся Товт

Top