Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як жити без конфліктів?

Як жити без конфліктів?

Gender battle.Для того, щоб відчувати себе щасливою людиною, замало мати кремезне здоров’я і, тим паче, рахунок у банку із багатьма нулями. Людина вміє вперто не помічати усіх цілунків фортуни, якщо не приймає їх з вдячністю і не вміє жити в гармонії із суспільством і з собою. Сьогодні ми поговоримо про те, чи можна жити без конфліктів і як зменшити їхню кількість у своєму житті.

Навчитись будувати стосунки із рідними, начебто, не складно: довіра й увага, що замішані на любові, могли б дати відмінний результат, одначе ця теорія на ділі видається не такою вже й безхитрісною. Спілкуючись з тією чи іншою людиною на роботі, вдома, у колі друзів, ми перш за все орієнтуємось на своє уявлення про неї, прогнозуючи її думки й поведінку у різних ситуаціях, а якщо її вчинки й спосіб мислення не співпадають із нашим уявленням про неї, тут і зароджується конфлікт, на який можна не звернути увагу, залагодити розмовою або ж виплеснути криком у вирі емоцій.

Якщо ж завчасно сформувати спокійне ставлення до перебігу подій, то гострих кутів у вигляді крику й образливих докорів можна уникнути. Усе, що для цього потрібно − це вчасно й доцільними словами нагадувати про свої права і вміти поступатись ними у разі потреби але так, щоб потім це не увійшло у звичку.

Гіперболізоване власне «его» у стосунках недоречно, оскільки людина, яка вирішила викреслити зі свого життя конфлікти, мусить усвідомити, що думка інших може кардинально відрізнятись від її поглядів на життя, одначе вона має право на існування. Це ж саме стосується бажань рідних та близьких, які слід поважати, одначе не дозволяти їм переважати на власними прагненнями.conflict

Гасити зародження конфлікту на початкових його стадіях допоможе вміння визнавати свої помилки і здатність перепрошувати за них. Одне із золотих правил гармонійних стосунків – «брейк-пауза» у момент найгарячішого запалу пристрастей розмови на суперечливі теми не варто вести на підвищених тонах, краще взяти тайм-аут і дозволити й собі і опоненту охолонути, а далі приступити до обговорень.

Іноді до конфлікту може й не дійти, якщо громада, а це стосується й колективу на роботі й родинного кола, проводить разом достатню кількість часу, щоб панували порозуміння і небажання сваритись.

До непорозумінь із керівництвом, колегами, рідними, друзями може призвести не тільки брак розумних доводів і особливості мікроклімату, а ще й внутрішні причини незадоволення окремої людини собою. Конфлікт із своїм «я» ні в якому разі не можна ігнорувати, його слід делікатно розв’язувати, домовляючись із своїм сумлінням. Не секрет, що людину цінують настільки, наскільки цінує вона себе, то ж повірити у власні сили й полюбити себе зі всіма принадами й вадами − життєва необхідність задля власної душевної гармонії.

Порівняння із іншими, на перший погляд успішними людьми − зайвий головний біль, хоч би й це був взірець для наслідування. Певно, що окремі якості характеру, що допомогли досягти успіху знайомим, можна взяти й собі на озброєння, але й власної індивідуальності втрачати не слід, тим паче, катувати себе за непоспіх, невдачу, неспроможність у конкретному випадку. А от винагороджувати себе за буденні перемоги обов’язково потрібно.

 

Індивідуальні преференції допоможуть зростити паростки впевненості у собі й своїх силах, що у свою чергу відобразиться на настрої, а людина, що порозумілась сама із собою, навряд захоче конфліктувати із оточуючими.

Також дізнайтеся, як зменшити рівень стресу у своєму житті.

Підготувала Олеся Товт

Top