Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як зміцнити імунітет

Як зміцнити імунітет

herbal-teaЯк відомо, сезон застудних захворювань припадає на завершення осені й перші місяці зими, а також початок весни, оскільки у ці періоди захисні сили організму людини слабшають, то ж підхопити ГРВІ чи грип можна укліп ока. Вдягатись відповідно до погодних умов, уникати місць масового скупчення людей із тих міркувань, що «береженого Бог береже», звісно, доцільно, але ізолюватися від усього світу в домівці і закутатися у вовняний шарф, позбавивши себе свіжого повітря й бодай слабких променів сонця − не вихід, оскільки імунна система зазнає ще більших втрат.

Нарощуваня «м’язів» імунітету подібно до спортивних тренувань, бо імунна система − це той же самий каркас броні, що береже організм від шкоди недугів і чинить опір вірусним загарбникам. Говорячи про імунітет, фраза «ми те, що ми їмо» набирає балів актуальності, бо збалансоване харчування є запорукою успішної оборони тіла й духу не лишень від хвороб, а й від хронічної втоми і депресій, які теж є наслідком послаблення імунології.

Порозуміло, що період, коли людина найвразливіша перед зовнішніми чинниками, не підходить для дієт. Із зайвою вагою краще поборотись у вітамінні літечко й ранню осінь, а взимку і у перші місяці весни переглянути свій раціон харчування і збалансувати його за вмістом вітамінів і корисних речовин. Деякі терапевти, орієнтуючись на індивідуальні особливості організму людини й її спосіб життя, можуть виписати моно- і полі- вітаміни, одначе таблетовані препарати − ще не привід відмовлятись від сезонних фруктів й овочів (яблука, банани, цитрусові, морква, капуста, буряк тощо), які, до того ж, урізноманітнюють раціон харчування.immunitet

Антиоксиданти, особливо, вітаміни групи А, С і Е, допомагають позбуватись вільних радикалів − потенційно шкідливих речовин, які можуть завдати шкоди здоровим клітинам. Про садовину й городину на столі варто дбати не тільки на піці розповсюдження застудних захворювань, бо деякі з вітамінів людський організм здатен відкладати про запас. Кажуть, що 7 склянок суниці, якими пощастило поласувати влітку, дозволяють запастись вітаміном Р і С. Навряд це вірні математичні розрахунки, однак дарами природи слід користуватись − що достигає, те й вживати, а в холодну пору року укріплена імунна система застосує потрібні поклади.

Регулярні заняття спортом, особливо на свіжому повітрі, теж здатні зміцнити захисні сили організму, а загартовування дозволяє деяким везунчикам викреслити застудні захворювання взагалі. Окрім морочливих і комбінованих методів загартовування, є й доволі прості рецепти тренування захисних сил організму, як-то повітряні ванни і контрастний душ, обтирання й холодні обливання тощо.

Значення води для імунної системи не применшуватимемо, бо без балансу H2O в організмі людини у боротьбі за здоров’я не обійтись. 1,5-2 літри − щоденна добова доза рідини у будь-яку пору року, а взимку можна збільшити порції соків і фрешів та надати чільне місце трав’яним чаям, які заспокоять нервову систему і позбавлять кишківник від токсинів. Ромашковий, імбирний, липовий чаї, шипшиновий і смородиновий відвари − кожен напій зміцнює оборону вірусам, а зелений чай, який містить амінокислоту L-теанін, у п’ять разів збільшує опір клітин імунної системи.

Підготувала Олеся Товт

Top