Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як зміцнити серцево-судинну систему

Як зміцнити серцево-судинну систему

sercevo-sydunna-systemaДані Всесвітньої організації охорони здоров’я вражають: до 2030 року внаслідок серцево-судинних хвороб не стане 23,5 млн людей. Високим рівнем смертності через інфаркти, інсульти, тощо людство розплачується за дари прогресу, бо, насолоджуючись благами цивілізації, людям часто не сила відмовитись від сидіння за монітором, лежання на дивані і пересування виключно на авто.

Активний відпочинок здає позиції перед пасивним, а у разі хвороби людина, не замислюючись про наслідки, воліє жменями ковтати пігулки, аніж запобігти цьому зміною способу життя. Цікаво, що методи зміцнення серцево-судинної системи, такі як спорт, загартовування, поміркованість в їжі, відомі усім, та не кожен готовий діями у теперішньому часі закладати фундамент свого гарного самопочуття у майбутньому.

Можливо, спонуканням до активного відпочинку стане правильний вибір виду спорту. Біг, лижі, плавання, велосипедні й піші прогулянки − хай діяльність не просто укріплює серцево-судину систему, а ще й буде до душі. Важливо прислухатись до свого тіла. Навіть асани умиротворяючої йоги є достатньо енергійними для покращення роботи серця, а регулярна ходьба у помірному темпі є хорошою альтернативою бігу.

Щодо системи харчування, то на шляху до зміцнення роботи серця й позбавлення судин від «бляшок» холестерину можуть постати кулінарні уподобання, але кардинальних змін раціон харчування може й не потребувати. Достатньо замінити смажене м’ясо на варений варіант, присолювати й перчити страви із меншим ентузіазмом і слідкувати, щоб магній, кальцій, решта корисних мікроелементів з їжею потрапляли в організм у достатній кількості.

У боротьбі за здорове серце й чисті судини добре зарекомендували себе баня й сауна. Завдяки цим процедурам разом з потом людина звільняє свій організм від шлаків і зайвої ваги, а перепад температурного режиму здатен зміцнити еластичність стінок судин. З цим завданням непогано впорається і кріосауна, популярна останнім часом, і традиційне моржування.

Занурення у ополонку з крижаною водою стимулює кровообіг, зміцнює нервову й судинну системи та стимулює захисні сили організму. Спорту і загартовуванню у вибудовуванні міці серцево-судинної системи допоможе і позбавлення себе факторів, що викликають стрес. До набутих навичок здорового способу життя варто додати цікаве хобі, заняття яким сприятливо впливатиме на нервову систему і налаштує на позитивний лад.

Підготувала Олеся Товт

Top