Ви тут
Головна > Світ > Як знайти квартиру без посередників

Як знайти квартиру без посередників

kvartyraБажанню отримати в оренду квадратні метри, не сплачуючи при цьому зайвого, можуть перешкодити розцінки посередників, а їх послуги по кишені далеко не кожному. Ріелторська комісія може складати від 50% до 100% вартості місячної оренди бажаного житла. Ось чому, аби заощадити витрати, багато хто береться шукати квартиру самотужки, оминаючи пропозиції посередників. Як же знайти квартиру в оренду без послуг ріелтора?

Перш за все слід чітко уявляти мету пошуку, тобто, зважившись на винаймання житла, варто визначитись із прийнятною сумою оренди, кількістю кімнат у квартирі, необхідними умовами проживання, наявністю зручностей, районом, де розташовано будинок тощо.

Крок 1. Повідомляємо всіх знайомих, що шукаємо квартиру без посередників

Володіння, отримання і обмін інформацією між знайомими, особливо, у невеликому місті, допоможуть підшукати підходяще житло і винайняти його на вигідних умовах без залучення ріелторів. То ж не зайвим буде повідомити знайомих про бажання винайняти квартиру, таким чином заручившись певними словесними гарантіями безпеки й порядності у разі результативності пошуку.

Крок 2. Розклеюємо оголошення щодо пошуку квартири

Швидко і без зайвих клопотів і додаткових відсоткових сплат знайти квартиру в оренду у бажаному районі допоможе розклейка оголошень, однак необхідно буде розповсюдити сотню-дві примірників, попередньо обдумавши текст. Паперові оголошення можна продублювати повідомленням про пошук житла в інтернеті, тим більше, якщо треба підшукати житло в іншому місті.orenda-kvartyr

Крок 3. Не забуваємо про можливості інтернету

Для розміщення повідомлення про пошук квартири на умовах оренди краще обирати перевірені спеціалізовані ресурси і наголошувати, що перевага надається квартировласникам, які здають квартиру без посередників.

Однак не варто чекати, що одразу ж опісля розміщення на сайті оголошення телефон не змовкатиме від пропозицій. Варто самому контролювати вміст ресурсу, переглядати супутні повідомлення і телефонувати потенційним орендодавцям.

Остерігаймося аферистів!

Ринок нерухомості − спокуса для ласих до чужого майна і статків і нечесних та непорядних осіб, а готовність сплачувати гроші за орендовані квадратні метри може викликати інтерес в лиходіїв, тож шукаючи квартиру в оренду, важливо не потрапити на гачок до аферистів.

Перед тим, як пристати на умови оренди, належить ретельно проглянути документи як власне орендодавця, так і папери, що стосуються житла (право власності, кількість прописаних осіб тощо). Згода по найму житла має бути скріплена відповідною юридичною угодою, до укладання якої, а також отримання ключів від винайнятої квартири, ні в якому разі не слід сплачувати гроші. Акти передачі грошей в якості орендної плати не зайве скріпити розпискою. А загалом, цілком можливо підшукати прийнятний варіант квартири в оренду самостійно. Головне − бути дуже активним у пошуку, запастися терпінням і не розчаровуватись у разі першої невдачі.

Підготувала Олеся Товт

Top