Ви тут
Головна > Світ > Як зробити мило в домашніх умовах

Як зробити мило в домашніх умовах

myloКатегорія виробів hand made, яка є вельми популярною останнім часом, не обмежується власноруч вишитими серветками і ляльками-мотанками. Вміння майстрів поширились і на косметологію, а результат їх кропіткої праці і творчих задатків потрохи витісняє з полиць магазинів фабричні вироби. Сьогодні ми розповімо простий рецепт виготовлення мила ручної роботи.

Красиві брусочки із мила, створені із любов’ю та душею, очищуватимуть шкіру не гірше, ніж стандартні засоби, а користі і хорошого настрою від їх використання у повсякденні може бути набагато більше. До того ж, використання натуральних компонентів у милі ручної роботи якнайкраще відобразиться на зовнішньому вигляді.

Авторський мильний виріб можна приготувати на основі простого дитячого мила, до честі останнього – відсутність у складі алергічних ароматизованих віддушок. Шматок дитячого мила слід трохи підігріти і натерти на тертушці, до отриманої маси додати гарячу воду і розігріту олію. Підійде оливкова, мигдальна, з обліпихи…

Головне, аби обраний компонент мав зволожуючу дію та імпонував настрою і задуму, гармонійно поєднувався за ароматом із іншими складовими. Приблизні пропорції такі: 100 гр. дитячого мила, 200 мл. води (або трав’яного відвару), 2 ст. л. основної олії та кілька крапель (10-15) ефірного додатку, 1 ст. л. гліцерину та 1 ч. л. вітаміну Е.mylo-rychnoj-raboty

Послідовність приготування домашнього мила: суміш із натертого мила, олії та води слід нагріти на водяній бані. Краще, якщо миловар всипатиме у воду та олію мильну стружку невеликими дозами. Коли суміш стане рівномірною, можна додати ще трохи води і, не доводячи до кипіння, всипати решту додатків. Щодо ефірної олії, то серед розмаїття видів слід обрати той, який допоможе досягти бажаного ефекту в процесі використання мила.

Мило із цитрусовою ефірною олією освіжатиме шкіру, із лавандовою та бергамотовою − заспокоюватиме нервову систему, хвойні додатки нагадуватимуть, що Новий Рік не за горами тощо.

Досвідчені миловари додають у суміш інші натуральні компоненти: пелюстки квітів, мед, глину, подрібнену цедру з цитрусових, кавову гущу, аби отримати мило-скраб тощо. Отриману мильну масу треба влити у заготовлені формочки (прямокутні, круглі, у формі серця і квітів та інші). Але результат праці пускати у дію можна буде лише за тиждень, домашнє мило має ретельно підсушитись.

Таким чином, доклавши небагато зусиль і активізувавши творчі задатки, майстер-миловар отримає задоволення від процесу виготовлення авторського мила, яке може оселитись на поличці у ванній кімнаті і слугуватиме здоров’ю усієї родини. Виготовлене власноруч мило також може стати гарним подарунком для близької людини і сувеніром для колег.

Підготувала Олеся Товт

Top