Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як зупиняти різні види кровотеч на кінцівках

Як зупиняти різні види кровотеч на кінцівках

При глибокому пораненні руки, ноги, пальців кінцівок, у тому числі і при порізах на них, без професійної медичної допомоги не обійтись, однак допоки постраждалого не доставлять до медзакладу, дуже важливо швидко й правильно надати йому першу допомогу, а саме − зупинити кровотечу, при можливості продезінфікувати рану і накласти на неї пов´язку.

dgyt
Накладання джгута на ногу

Якщо мова йде про глибоке поранення кінцівок, без джгутування не обійтись. При артеріальній кровотечі, про яку свідчить інтенсивність і яскраво-червоний колір крові, гнітюча пов´язка або джгут накладається на 5 см вище місця поранення/порізу.

Якщо кровотеча є венозною, а її визначають за темним кольором і в´язкістю крові, то її локалізують джгутуванням нижче ураженого місця. Оскільки джгут, шина чи міцна здавлююча пов´язка накладається не більше, як на одну годину, то час її накладання обов´язково зазначається на папірці, який бажано закріпити на видному місці (вкласти записку в джгут, почепити на одяг постраждалого тощо).

Гнітючу пов´язку варто накладати в одноразових гумових рукавичках або пристосувати під них поліетиленові пакети, щоб унеможливити потрапляння в кров різного типу інфекцій. Виграти час до приїзду лікаря чи транспортування постраждалого дозволить і прямий тиск на рану. Для цього уражену кінцівку піднімають вгору і сильно натискають на місце поранення/порізу долонею, по можливості, продезінфікованою або ж через марлю чи цупку чисту тканину і тримають так 10 хвилин.krovotecha

Якщо кровотеча на кінцівці одразу не зупиняється, треба на кілька секунд зупинити притиснення артерії, а потім продовжити. Якщо крововтрата є сильною, то постраждалому вводять кровозамінюючий розчин, звісно, якщо такий є в аптечці чи його вдалось придбати.

Коли кровотечу зупинено, можна приступати до детального огляду рани і проведенню перев´язувальних маніпуляцій. Перед накладанням пов´язки рану очищують, дезінфікують підручними засобами і щільно перебинтовують.

І, навіть якщо мова йде про невеликий поріз, поранення чи незначне ушкодження кінцівки, що супроводжується помірною кровотечею, постраждалого необхідно показати лікарю, який визначить серйозність пошкоджень і надасть фахову медичну допомогу.

 

Top