Ви тут
Головна > Лайфстайл > Як зупинити появу родимок?

Як зупинити появу родимок?

4892Мода XVIII століття, коли дами, бажаючи підкреслити красу і відтінок шкіри, приліплювали на тіло і обличчя мушки, не прижилась у XXI столітті. В наші дні увага до родимок, як знаків долі, означилась обережністю до їх появи, існування і подальших видозмін. Сьогодні на сторінках Енциклопедії Корисного ми спробуємо з’ясувати, чому на тілі з’являються родимки та як попередити їх появу.

Загалом поява родимок протягом усього життя вважається нормальним явищем, а от їх кількість регулюється як спадковістю, так і зовнішніми факторами впливу. Різні за типом невуси зазвичай з’являються на обличчі і тілі на другому році життя, продовжують нагадувати про себе під час підліткового віку.

Повністю припинити появу родимок неможливо, але зменшити ймовірність їх появи цілком під силу. Передусім необхідно уникати надмірної кількості і протяжності сонячних ванн, супутником яких є опромінення ультрафіолетом. Влітку при прогулянках і відпочинку біля води відкриті ділянки шкіри належить убезпечувати сонцезахисними кремами, додаючи новий шар щодві-три години. Після купання у водоймі тим, хто особливо дбає про здоров’я шкіри, варто не підставляти обличчя й тіло під сонячні промені, а спочатку обтертись м’яким рушником, щоб дрібні краплі води на тілі, функціонуючи наче лінзи, не посилювали дію ультрафіолету.

Засмагати варто до 10:00 ранку або після 16:00 вечора, а поміж тим можна ходити в закритому легкому одязі і крислатому капелюсі, так як саме ультрафіолетові промені впливають на появу родимок більшою мірою. Навіть до штучної засмаги у дерматологів є купа порад для людей, схильних до новоутворень на тілі.rodymka

Приміром, об’ємні невуси експерти радять ховати від дії ламп у соляріях, так само використовуючи сонцезахисну косметику. Попри твердження, що поява нових родимок у молодому віці є природнім явищем, якщо на тілі з’явилась підозріла родимка або ж вже існуюча проявляє ознаки видозмін, слід негайно звернутись по консультацію до дерматолога. Зайва обережність не завадить, особливо, якщо родимки збільшуються чи зменшуються в розмірах, запалюються або змінюють свій колір.

Не тільки дія сонця може призвести до появи родимок, гормональні сплески теж ведуть до їх утворення, тому зміни гормонального фону небажані. Сплеск гормонів, як правило, спостерігається у жінок під час вагітності, в представників обох статей під час перехідного періоду, а також внаслідок стресів і захворювань. То ж і задля гарного самопочуття і заради уникнення появи нових родимок необхідно уважно стежити за своїм здоров’ям і навчитися з легкістю ставитись до негараздів.

Підготувала Олеся Товт

Top