Ви тут
Головна > Лайфстайл > Які напої найшкідливіші для дітей

Які напої найшкідливіші для дітей

napijВлітку найактуальніша тема шкідливих напоїв. Коли на вулиці спека, ніхто не стримається від спокуси зайти в магазин і купити в яскравій пляшці якийсь напій. Гуляючи з дітьми, батьки купують своїм чадам чи то сік, чи то газовану воду, чи то будь-який інший розрекламований напій, аби втамувати спрагу. А чи всі ці напої корисні для дитини?

Ось список найшкідливіших напоїв для дітей:

1. Солодкі газовані напої

Вони геть не втамовують спрагу: суміш хімічних домішків і газу тільки підсилює бажання пити. В цих напоях міститься багато цукру (на 0,33 л близько 16 ложок), а саме фруктози, яка є основним винуватцем ожиріння. В напоях типу «кола» міститься непотрібна організму доза кофеїну (30-55 мг на один стакан). Загалом ці напої здатні викликати рак різних органів, остеопороз (підвищення крихкості кісток), можуть пошкоджувати слизову оболонку шлунку та кишечника, роз’їдати зубну емаль. Більш “вибухонебезпечних” напоїв не можна і уявити.

2. Соки

Мало хто здогадується, що для організму дитини шкідливі різні соки. Звичайно, натуральний сік містить велику кількість корисних вітамінів. Але це – висококонцентрований продукт, тому з ним потрібно поводитись обережно. Натуральні соки містять велику кількість цукру, що може привести до ожиріння, якщо сік вживати безконтрольно. А фруктові кислоти можуть викликати передчасне псування зубної емалі.shkidlyvi-napoi

3. Молочні коктейлі

Молочні коктейлі, які так часто замовляють діткам у закладах громадського харчування, через суміш цурку та молочних жирів, можуть стати причиною ожиріння.

4. Чай

Чай – сечогінний продукт. Якщо його вживати занадто часто, він «виганяє» з організму необхідні організму калій, натрій і кальцій, що є важливим матеріалом для кісток. Внаслідок чого може відбуватися запалення кісткових тканин, що призводить до остеопорозу, згаданого вище.

5. Кава

Кава є не менш шкідливою. Кофеїн «бадьорить» нервову систему, що викликає прискорене серцебиття. Дитина витрачає енергії більше, а харчується менше. Часто вживання кави призводить до порушень розвитку та росту молодого організму, порушення сну.

6. Алкоголь

Кожен знає, що алкоголь шкідливий всім: і дітям, і дорослим. Здається, що нормальні й адекватні батьки не будуть поїти свою дитину. Але що не дозволяють вдома, дитина може спробувати на вулиці. Так-от алкоголь шкідливий не лише хронічними захворюваннями, а й тим, що він може буквально вбити печінку молодого організму. Список серйозних захворювань, до яких призводить алкоголь, відомий всім.

7. Енергетики

Енергетики − ще один небезпечний вид напоїв, які діти можуть спробувати без відома батьків. Енергія, яку начебто надає напій, не виникає нізвідки, вона вичерпується з ресурсів організму, тому через деякий час знову хочеться тримати в руках розмальовану пляшечку.

Не потрібно отруювати організм сумішами з хімікатів, барвників, великою кількістю цукру та кофеїну, коли природа вже давно придумала корисний втамовував спраги – чисту воду.

Підготувала Аліна Онищук

Top