Ви тут
Головна > Лайфстайл > Які продукти корисні для шлунку

Які продукти корисні для шлунку

imagesЯк тільки-но людина відчуває дискомфорт та ріжучий гострий біль у шлунку, то одразу починає замислюватись над тим, чи поживний був її обід та наскільки збалансованим є її звичайний сніданок, геть забуваючи про те, що будь-яка страва має бути приготована із корисних для шлунку продуктів. Сьогодні ми поговоримо про те, які продукти є корисними для шлунку.

Пальму першості щодо користі для шлунку займають продукти, що містять клітковину. То ж, окрім вівсянки, на столі мають часто з’являтись цільнозерновий хліб, висівки, злаки, бобові, зелені овочі, сухофрукти, насіння льону і, звісно, фрукти та ягоди. Ці продукти збагачені клітковиною, яку ще називають харчовими волокнами.

Аби переварити їх, система травлення людини потребує більше часу та енергії, то ж вона постійно у русі. До того ж, клейковина допомагає організму позбутись холестерину. Рослинну клітковину містять як самі фрукти, так і шкірка від них. Уникнути проблем із роботою шлунку може допомогти не тільки вибір продуктів для страв, але й метод приготування останніх.

Смаженого краще уникати взагалі, якщо ж несила відмовитись від улюблених котлет, зразів і фрикадельок, то краще їх готувати на парі. Споживання продуктів з підвищеним вмістом жирів користі не принесе, рівно як і гострі страви із надлишком спецій, які подразнюють слизову оболонку шлунку. А от їжа, приготована у тушкованому чи вареному вигляді, менше нашкодить, бо її легше перетравити шлунку.klitkovina

Перші страви, тобто супи та бульйони, бажано нежирні, навіть вегетаріанські − це необхідна складова щоденного раціону харчування задля задовільної роботи шлунку. Також корисно вживати кисломолочні продукти, такі як кефір, йогурт, ряжанка тощо. Ця молочна продукція насичена лактобактеріями, які позитивно впливають на мікрофлору шлунку і кішківника.

У переліку продуктів, які позитивно впливають на роботу шлунку і травної системи людини, почесне місце займає мед. На людей, які страждають на підвищену кислотність шлунку, золотистий нектар діятиме наче ліки. Укладаючи перелік продуктів, який оселиться на полицях кухонних шаф і холодильника, окрім користі від них, не слід забувати і про загальновідомі правила харчування.

Щоб шлунок працював без збоїв, краще не їсти всухом’ятку, не ковтати їжу великими шматками, не вживати великими порціями, а надто − у вечірні години. Голодування та тривале сидіння на дієті також негативно відіб’ється на роботі шлунку, ще один ворог якого − це куріння і алкоголь.

Крім того, малорухливий спосіб життя знижує можливість шлунку функціонувати як годинник, а від цього, як відомо, страждає увесь організм. То ж, корисні продукти + правильне їх приготування + здоровий режим харчування і спорт = нормальна робота шлунку.

Підготувала Олеся Товт

Top