Ви тут
Головна > Світ > Які щеплення слід зробити перед поїздкою до тропічних країн

Які щеплення слід зробити перед поїздкою до тропічних країн

Вакцинація перед відпусткою дуже важливий пункт під час планування відпочинку. А якщо ви ще й збираєтесь в  екзотичні тропічні країни, то це взагалі першочергове завдання для туриста. Звісно, не потрібно панікувати і робити всі щеплення, які тільки можливо, за день перед вильотом. А потрібно чітко розібратись і зробити все так, щоб в подальшому відпочинок не перетворився на трагедію.

Так, коли ви вже визначились з маршрутом і містами для відвідування, слід приступати до списку з необхідними щепленнями. Спершу можна почитати пару статей в Інтернеті, кілька блогів професійних мандрувальників та відвідати декілька сайтів з порадами спеціалістів.

Найкраще про вакцину і туризм розповість вам сайт Всесвітньої організації охорони здоров’я. Там, існує спеціальний додаток, де вказавши координати точок вашого шляху, вам нададуть список найнеобхідніших щеплень. Бо іноді туристичні агентства через свою некваліфікованість в даній галузі радять зробити безліч щеплень без доказів їх необхідності.

Наприклад, коли ви захочете злітати в Джакарту (Індонезія) і не будете подорожувати по інших частинах країни, то вам і не потрібно робити щеплення проти малярії. Адже в районі столиці ви в безпеці. І печінку цим непотрібним (в даному випадку) щепленням ви убережете.

Крім цього, список щеплень із сайту організації охорони здоров’я гарантує вам чимало збережених коштів. Адже, якщо ви скористаєтесь порадам туристичних агентств, то коштів може і не вистачити на саму подорож.  Важливий і час щеплення, адже набуття імунітету від різних хвороб настає не в один і той самий період. Цей процес може тривати від кількох днів до кількох місяців. Тож вакцинація перед вильотом не допоможе вам.

Щоб вакцинація все ж таки принесла користь, вам необхідно звернутись у відділ щеплень для поїздок за кордон у медичних закладах ваших міст. Там вам теж нададуть список необхідних щеплень з терміном дії та часом їх проведення. Тож прийти до такого закладу потрібно за 2 місяці до поїздки.

Єдиного рецепту щеплень для туристів не існує, все це індивідуально і ставитись до цього потрібно серйозно.

Підготувала Гордієнко Тетяна

Top