Ви тут
Головна > Техно > Яку мову програмування найлегше вивчити

Яку мову програмування найлегше вивчити

programistВід появи першої обчислювальної техніки минуло більше ніж сто років, щоразу винахід і впровадження певного приладу потребували і мови програмування для нього. Натепер таких мов програмування, враховуючи нестандартні й абстрактні, кілька тисяч. Нагадаємо, що ми вже розповідали про історію виникнення мов програмування.

Існує думка, що кількість мов для програмування наближається до десяти тисяч, бо з року в рік їх більшає. Мови програмування є як поширені, якими звично користуватись програмістам в роботі, а є й вельми специфічні, відомі тільки розробникам програми. Їх класифікують за категоріями (структурні, процедурні, логічні тощо). Фах розробника програмного забезпечення, згідно з нещодавніми дослідженнями, наразі є найбільш шанованим серед українців, адже робота програміста є зазвичай добре оплачуваною та передбачає можливість виконувати розробку коду з будь-якої точки на планеті.

Щодо вивчення  мов програмування, то спеціалісти не радять опановувати застарілі знання, до прикладу, вивчати мову Паскаль або QBASIC, тому що до домінування DOS людство не повернеться, змінився і принцип створення програм для Windows.

Легше розпочати з вивчення Visual Basic 6.0, бо знання укладаються у голові за короткий термін, а володіння Visual Basic 6.0 дозволить самостійно написати нескладні програми для математичних і музичних дій. Ще одна перевага: опісля Visual Basic 6.0 легше буде засвоїти більш складні мови для програмування, такі як Visual Basic .NET 2008 / 2010, а також на основі отриманих знань є можливість без складнощів програмувати на Visual Basic Application. C++ − ще одна мова для програмування, нескладна для вивчення і широко вживана на сьогоднішній день, зокрема, у розробці програмного забезпечення.

C++ затребувана у створенні ОС, програм, що слугують в якості додатка, драйверів та додатків для розваг. За умови старанності та послідовності у заняттях, C++ можна опанувати за три тижні. Також нескладно буде засвоїти HyperText Markup Language, тобто мову програмування HTML, яка є стандартною для розмітки документів у Мережі.

В HTML існує до десятка версій. Знавці кажуть, що засвоїти HyperText Markup Language можна самостійно за допомогою підручників і посібників з програмування (вони є і в онлайн-версії). Головне − це практична реалізація набутих навиків, до прикладу, ведення блогу редакторі HTML.

Наступні мови програмування, які не важко буде засвоїти новачку, як і HTML, також називають мовою всесвітньої мережі. Це Java, JavaScript а також PHP. Java називають мовою програмування №1. Причина такого визнання і стимул для вивчення цієї мови програмування пояснюється тим, що люди вже оцінили перевагу мобільних пристроїв задля виходу в інтернет, а саме на мові Java написана операційна система Android для мобільних.

А мову JavaScript, теж одну із найлегших для вивчення, підтримують усі браузери. На завершення додам, що фахівці уклали ще один рейтинг: найбільш необхідні для вивчення мови програмування, оскільки нові можливості припускають і появу нових вимог. Отже, у недалекому майбутньому у списку найнеобхідніших і найбажаніших для вивчення мов для програмування можуть оселитись Dart, Fantom, Zimbu і Chapel.

Підготувала Олеся Товт

Top