Ви тут
Головна > Світ > Японські національні традиції

Японські національні традиції

geishaЯпонія – міцна держава, що ще до недавнього часу була закрита для Європи. Але, трішки привідкривши завісу, японці показали, яка їхня культура не те що цікава, а визначна, оригінальна та особлива. Розглянемо деякі традиції японців.

По-перше, потрібно сказати, що спосіб життя японців дещо відрізняється від прийнятого нами. Чоловік, як звично для нас, не повинен приходити додому опісля роботи. Свій вільний час японець проводить з друзями. У традицію входить прогулянка з сім’єю щонеділі. Також рідко коли можна побачити, щоб подружжя виходило кудись разом.

У спілкуванні японці, можна сказати, несуть відповідальність за свої слова, тому вони небагатослівні. Взагалі японці не нав’язують нікому свою думку, але в компанії друзів вони говірливі та веселі.

Ще однією особливістю японців є розвинене відчуття краси. Звідси і багато традицій вражають своєю витонченістю та порядком. Зокрема, чайна церемонія. Вона має ряд правил та обов’язків, які точно виконуються. Вона може бути декількох видів: нічний чай, вечірній, чай зі сходом сонця, ранковий, післяобідній, спеціальний.

Кімоно – традиційний халат, що одягають підперезаним на талії. Зараз же ця назва може позначати традиційний одяг в цілому.

Ще дещо цікаво про японські національні традиції. Вдома у японців мало меблів, низькі столики і, замість стільців, м’які подушки.theatre7

Щодо японської кухні, то основою її є рис та морепродукти. Різноманітність страв у ресторанах задовольнить найвибагливішого гурмана. Але в усіх ресторанах, окрім європейських, потрібно їсти паличками.

Також у Японії використовувався раніше, замість григоріанського календаря, китайський шістдесятирічний, рахування років від заснування країни та рахування за імператорами. Відомо, що у китайському календарі лік ведеться за 12 зодіакальними тваринами та паралельно за «10 земними втечами» − символами природних стихій.

Цікавим є те, що на Новий рік прийнято відсилати знайомим, друзям листівки. Якщо одного разу когось поздоровив, то далі повинен поздоровляти все життя. Поздоровлення навчають правильно писати ще в школі.

У багатьох Японія асоціюється з гейшами та самураями. Отже, гейші – «люди мистецтва» (дослівно з японської). Вони вдень витрачають по 4-5 годин на макіяж, зачіску, вбрання, яке є не з дешевих (ціна середньої вартості авто).

Самурай – «той, хто служить». Це представник військового стану в Японії. Вони використовували лук та «душу самурая» меч як традиційну зброю.

Також потрібно згадати про традиційний японський театр, найважливішими атрибутами якого є маски та танці. Танець символічний та суворий, тому актор повинен дотримуватися певних жестів та канонів, виконуючи його.

Підготувала Аліна Онищук

Top