Ви тут
Головна > Світ > Загадка зникнення трипільської цивілізації

Загадка зникнення трипільської цивілізації

trypilliaТрипільська цивілізація – перша протоцивілізація в історії людства, що зникла по незрозумілим причинам. Таємниці цієї цивілізації учені не можуть відгадати ще по сьогоднішній день. Є багато питань, на які немає відповіді, наприклад: чому протоміста існували 50-80 років, а потім їх спалювали? Або найзагадковіше питання – куди зникла трипільська цивілізація?

Загалом в учених є декілька версій щодо зникнення трипільської цивілізації, деякі з них цілком і повністю абсурдні.

Однією з них є та, що «просунуті» люди стомились від Землі та відправились завойовувати інші планети. Чому «просунуті»? А тому, що тяжко вкласти в голову той факт, що у ті часи люди могли збудувати такі чудові та міцні будівлі. Дослідженнями доведено, що всі протоміста − однотипні. Будинки розташовувалися близько один до одного, з глухою стіною назовні. Так виходило оборонне укріплення.

Є й інша теорія. Подейкують, що трипільські поселення було спалено прибульцями. У цьому випадку виникає питання. Що трипільці зробили інопланетянам? Як не дивно, але і на це абсурдне питання є відповідь. Дослідження довели, що протягом декількох років трипільці знищували навколишнє середовище, та можливо саме це стало причиною настільки жорстокого поводження НЛО.tripillia

Якщо ж повернутись в реальність, то отримаємо більш правдоподібні версії щодо зникнення трипільської цивілізації. Одна з цих версій полягає в тому, що трипільці були змушені мігрувати. За підрахунками та дослідженнями було припущено, що трипільська цивілізація налічувала 2 мільйона осіб, але це всього лише припущення.

Окрім цього, ученим відомо, що в кінці VI століття до н. е. в цьому регіоні виникли численні міста, кількість яких приблизно налічувала 15-20 тисяч осіб.  Можливо, саме це стало причиною міграції, а, можливо, і вище вказане припущення щодо того, що трипільці частково знищували навколишнє середовище. У цьому випадку люди були змушені шукати нові місця для проживання та продовження своєї землеробської діяльності.

Але і тут виникає логічне питання. Навіть якщо трипільці мігрували, то чому не змогли вижити та залишити після себе більше історії? У цьому випадку можна припустити, що трипільців знищила зміна клімату.

Наприкінці XIX століття біля українського села Більче-Золото археологи виявили печеру . В ній − гончарну майстерню і сільськогосподарське начиння. Вчені обстежили лише 8 км підземних ходів Вертеби. Археологи припускають, що це становить лише чверть її протяжності.

Археологи знайшли ще п’ять підземних поселень на півдні Тернопільської області. І там також є натяки на трипільську культуру. З цього можна зробити ще одне припущення, щодо зникнення трипільців − вони пішли жити під землю.

Top