Ви тут
Головна > Лайфстайл > Загадки геніальної Едіт

Загадки геніальної Едіт

Гадаємо, ви неодноразово чули хвилюючий та пронизливий голос цієї легендарної французької співачки. Вона збирала величезні концерні зали, їй плескали стоячи, кричали «Браво!», обожнювали та боготворили. Мало хто знав, як ця фантастична тендітна жінка жила насправді і через що пройшла впродовж свого життя.

Едіт Піаф (справжнє ім’я Едіт Джованна Гассіон) народилася у Бельвілі. Матір’ю Едіт була акторка-невдаха Аніта Майяр, а батьком – вуличний акробат Луї Гассіон, який в часи Першої світової відправився на фронт. Коли Луї повернувся з війни, то виявив, що його напівбожевільна дружина віддала маленьку Едіт на виховання своїм батькам. Він знайшов Едіт в жахливому стані і не знайшов іншого виходу, як відправити малечу до своєї матері, яка працювала у публічному домі.


У три роки Едіт осліпла. Бабця повезла дівчинку в Ліз’є на могилу святої Терези, куди щорічно приїздять тисячі паломників у надії на зцілення. Через кілька тижнів маленька Едіт дивом стала бачити! У школі від Едіт не були у захваті, адже вона жила у домі розпусти. Згодом Луї забирає доньку в Париж і вони разом працюють на вулицях міста: батько показує акробатичні номери, а донька співає.

Одного разу дівчину запрошують на роботу у кабаре «Жуан-ле-Пен». Юність співачки не була спокійною: ранній шлюб, трагічна втрата дитини, тривалі запої. У 1935 році господар кабаре «Жерніс» Луї Лепле  запросив Едіт виступати в його кабаре. Саме тут до неї приходить перший визначний успіх. Лепле навчив її триматися на сцені, обирати та режисувати пісні, відточив кожен її жест та емоцію.

Саме Лепле вигадав Едіт прізвисько «Піаф» («горобчик»). У 1936 році Едіт Піаф вже виступала у великому концерті в цирку «Медрано» разом з Марі Дюба та Морісом Шевальє. Та не все було гладенько. Незабаром Луї Лепле знаходять мертвим і його смерть пов’язують з Едіт Піаф. Її допитували та принижували, а «жовта преса» підігрівала скандал гаряченькими публікаціями.

Пізніше Едіт Піаф знайомиться з поетом Раймоном Ассо, який також береться за співачку і продовжує справу Лепле – «ліпить» з молодої жінки кумира мільйонів, змушуючи сотні разів відпрацьовувати кожен жест і порух брів. Саме Раймон Ассо добився, щоб Едіт виступала у мюзик-холі «АВС».

На початку Другої світової Едіт Піаф розірвала стосунки з Ассо і розпочала зустрічатися з режисером Жаном Кокто, який дав їй роль у п’єсі. Пізніш інший режисер Жорж Лакомб знімає за мотивами п’єси фільм «Монмартр на Сені», де Едіт грає головну роль.

З легкої подачі Едіт Піаф світ дізнався про багатьох талановитих виконавців. Саме вона вивела на сцену Іва Монтано, Едді Константена, Шарля Азнавура та інших. Опіслявійськові часи стали тріумфальними для Піаф. У цей час вона закохується у французького боксера, чемпіона світу у середній вазі, Марселя Сердана, який згодом загинув у авіакатастрофі. Від думок про самогубство Едіт Піаф рятував морфій…

Пізніше Едіт одружується зі співаком та письменником Жаком Пілсом, але невдовзі пара розлучається. В 1952 вона потрапляє в автокатастрофу. Від болю поламаних ребер і рук лікарі рятують Едіт морфієм. Наркотична залежність співачки набуває загрозливих масштабів.

Після запаморочливого і надзвичайно насиченого турне по Америці сили Едіт Піаф значно підірвалися і в 1961 році вона дізнається про рак печінки. Невгамовна співачка у віці 47 років закохується у грека, який молодший за неї на 20 років. Вони одружується. Тео, так його звали, був з Еліт до самої смерті і пережив свою кохану на 7 років.

Останній виступ Едіт Піаф відбувся 18 березня 1963 року. Зал більше п’яти хвилин беззупинно плескав у долоні. У жовтні того ж року Едіт не стало. Свого «горобчика» Париж проводжав 40-тисячним натовпом, морем квітів та сліз.

Top