Ви тут
Головна > Світ > Загадки Тибету

Загадки Тибету

тибетТибет – це район у Центральній Азії, що територіально знаходиться на Тибетському нагір’ї. Від 1950 року Тибет є підконтрольним Китаю. Для нас, сучасних людей, Тибет є місцем, сповненим численними загадками.

Хіба вас не дивує, що відстань від тибетських пірамід до єгипетських і від острова Паски до мексиканських є абсолютно однаковою?

Тибет – лідер з кількості неймовірних податків для населення. Наприкінці 19 сторіччя тут були введені податки на…весілля, народження дітей, на право співати, танцювати та бити у барабан! Ночувати просто неба безкоштовно також було заборонено: слід було сплатити за ночівлю господарю землі.  На початку 20 сторіччя таких податків нараховувалося аж 1892.

А 1926 року був введений навіть податок на вуха! В той час для захисту Тибету від загарбників потрібно було терміново формувати армію, а всі інші податки вже були введені, тож Далай-Ламі не залишалося нічого іншого. Цікаво, що тибетці слухняно платили за наявність своїх вух і армія була зібрана всього за один рік, що є неабияким досягненням, враховуючи невелику чисельність тибетців як народу.

Та це ще не все, чим може здивувати вас Тибет. Саме в цьому районі функціонує найвища в світі залізниця. Її маршрут «Голмуд-Лхаса» пролягає на висоті більш як 4 км над рівнем моря! До кожного пасажирського місця спеціально подається кисень.

Top