Ви тут
Головна > Світ > Залежність від кави. Вигадка чи небезпека?

Залежність від кави. Вигадка чи небезпека?

zalezhnist vid kavuКава – один з найпопулярніших гарячих напоїв у багатьох країнах сучасного світу. Цікаво, що вчені протягом довгого часу не можуть визначитись: кавова залежність – це міф чи сувора реальність?

Результати досліджень, проведених британськими вченими, говорять про те, що залежність від кофеїну справді існує. Кава дійсно містить кофеїн – психоактивну речовину, яка може викликати деяку залежність. Щоправда, кофеїн не занесений до списку наркотичних речовин, тому вважати каву небезпечним наркотиком – це перебільшення.

Найпоширеніші ознаки того, що в вас з’являється залежність від кави, нескладно визначити:
якщо вам важко уявити початок дня без ранкового горнятка кави, якщо будь-яка інтелектуальна праця «вимагає» додаткової порції улюбленого напою, якщо під час подорожей ви насамперед шукаєте не музей, а кав’ярню, можете бути певні – у вас встигла виробитись залежність від кофеїну.

На думку вчених, кавова залежність не є небезпечною для організму, тому не варто завчасно турбуватись про стан здоров’я. Як і кожен продукт, кава має достатньо корисних для людського організму властивостей.

У невеликих дозах кофеїн здатен стимулювати активність головного мозку, покращувати пам’ять та допомагати людині більш ефективно сприймати нову інформацію. Саме тому кава вважається улюбленим напоєм наукових працівників та студентів під час сесій.kava

Незважаючи на усім відомі чутки, кава не впливає на стан серцево-судинної системи та не викликає розладу розумової діяльності. Навпаки, європейські вчені довели, що люди, які щодня вживають горнятко ароматної кави, не страждають від втрати пам’яті в похилому віці.

Кожен поціновувач кави повинен враховувати особливості власного організму: не варто пити каву людям, які схильні до алергічних реакцій, а також людям, у яких нестабільний артеріальний тиск. Вагітним жінкам теж слід утриматись від щоденного кавового ритуалу.

Лікарі говорять, що помірне вживання кави прискорює метаболізм та може посприяти скорішому засвоєнню їжі. Деколи кава допомагає подолати сильний головний біль та мігрень, тож кофеїн має і лікарські властивості.

Відмовлятись від напою, звичайно, не варто, залежність від кави – це те саме, що залежність від солодощів, проте слід пам’ятати, що кофеїн при надмірному вживанню насправді може стати шкідливим для людського організму.

Також вам буде цікаво дізнатися більше про те, чи шкідлива кава.

Підготувала Олександра Гамазіна

Top