Ви тут
Головна > Лайфстайл > Застосування ефірних олій при застуді

Застосування ефірних олій при застуді

aromatЗастуду підхопити не так уже й важко: декому достатньо просто в холод побути на вулиці довше, ніж зазвичай. Також переважно узимку люди частіше всього застуджуються. Тому якщо ви просто перебуваєте тривалий час серед інших, то можете й собі отримати застуду. Це захворювання не таке уже й жахливе (спричиняє нежить, біль в горлі, може зникнути голос, з’являється підвищена температура), але якщо вчасно не попіклуватися про його лікування, то воно може набути складніших форм: грип,бронхіт, ангіна і т. д.

Гарним засобом у боротьбі із застудою є ефірні олії. Спочатку потрібно вибрати олію, яка буде основою, а потім уже ефірну. Це можуть бути соняшникова, кукурудзяна, рапсова, соєва олії. Але найвідомішою та найкращою вважається оливкова.

Найпростіший спосіб застосування ефірних олій: на носовичок нанести декілька крапель олії та вдихати їх час від часу. Також можна використовувати аеролампи для того, щоб олія поширювалася повітряним шляхом. Також ефірні олії можна використовувати для інгаляцій, для масажу, ванночок та розтирань.

Для дорослих інгаляції потрібно робити так: у літр окропу додати декілька крапель ялицевої або евкаліптової олії. Ефект від інгаляції можна підсилити розтиранням. Декілька крапель ефірної олії змішуємо із столовою ложкою так званої базової (основної) олії, далі розтираємо груди, шию, спину. Після цих процедур бажано відразу лягти в ліжко.

З ялицевої чи евкаліптової олії можна приготувати «суміш проти застуди». 5 крапель ефірних олії м’яти, ялицю, розмарину додати до 50 мл звичайної олії (оливкова, соєва, кукурудзяна), добре перемішати та поставити посудину із темного скла. Перед застосуванням посудину (бажано, щоб це була пляшка) потрібно потрусити, капнути трішки суміші на долоню, почекати, доки вона нагріється до температури тіла та розтерти добре спину, груди, шию.efirna-oliya

Також деякими ефірними оліями можна закапувати ніс: пів чайної ложки оливкової олії змішати із 2 краплями тим’янової ефірної олії. Капати в ніс як звичайні краплі.

Для профілактики застуди в дітей ефірні олії – досить популярні засоби. Наприклад, суміш із олій чайного дерева, мирту, евкаліпту, хвої можна давати вдихати дитині декілька разів на день (3-4). Вона допоможе із сильним нежитем. Можна також цю суміш застосовувати в аромолампах у дитячій кімнаті.

Інгаляцію для дитини можна зробити із олії ромашки. Приготуйте для дитини ванну із суміші олій чайного дерева, лаванди та евкаліпта. По 10 крапель цих олій змішати. Дві краплі суміші додати до стакану теплого молока та вилити у ванну, три краплі змішуємо із 15 мл оливкової олії та розтираємо груди, спинку та шию дитини.

Бажаю здоров’я!

Top