Ви тут
Головна > Світ > Знайдено ще одну Мону Лізу

Знайдено ще одну Мону Лізу

У музеї Prado, що в Мадриді, була виявлена “сестра-близнючка” знаменитої Мони Лізи. Іспанське телеграфне агентство EFE повідомило, що мова йде про копію всесвітньо відомої картини, яка малювалася одночасно з оригіналом в майстерні Леонардо да Вінчі.

Картина давно висіла в Мадридському музеї, проте про її цінності до цих пір нічого не було відомо. Тільки зараз, під час реставраційних робіт з’ясувалося, що твір створювалося паралельно з оригіналом. Намалювати його могли, імовірно, Андреа Салай або Франческо Мельці – кращі учні Леонардо да Вінчі.

Під час робіт над картиною було встановлено, що чорний фон на копії був зроблений пізніше. Під ним експерти Прадо виявили зображення італійського ландшафту, яке можна побачити також і на оригіналі. Копія має ті ж розміри, що і оригінал Мони Лізи, а час створення теж відноситься до початку 16-ого століття.

За допомогою інфрачервоних променів було встановлено, що художник під час своєї роботи над картиною зробив такі ж виправлення, як да Вінчі на оригіналі. Це доводить, що обидва твори виникли одночасно. Як іспанський музей, так і Лувр, в якому знаходиться оригінал, підтвердили походження копії. Офіційно копія буде представлена 21 лютого.

Comments are closed.

Top